QCY SP7 on tehokas langaton kaiutin sinulle, joka haluat hyvää ääntä sekä kotiin että ulos. Jopa 40 W tehoillaan, syvällä bassolla ja RGB-valaistuksella se sopii yhtä hyvin arkilistennelyyn kuin juhliin.
Kaiutin on suunniteltu täyttämään suurempia tiloja äänellä ja voi saavuttaa jopa 105 dB. Kaksi tehokasta bassoelementtiä tuottavat täyteläisen äänen selkeällä voimalla, kun taas silk dome -diskantit auttavat vähentämään säröä ja antavat selkeämmän äänen myös korkeammalla äänenvoimakkuudella.
Erillisellä bass boost -tilalla voit vahvistaa bassoa yhdellä painalluksella. Se tekee musiikista intensiivisempää ja sopii erityisesti, kun haluat lisää iskuvoimaa rytmiin. Dynaamisessa RGB-valaistuksessa on jopa 15 valoefektiä ja sitä voi ohjata QCY-sovelluksella, jossa voit myös mukauttaa asetuksia tarpeen mukaan.
QCY SP7 on IPX7-luokiteltu, siinä on hydrofobinen pinnoite ja tiivistetty kotelo, jotka suojaavat vesiroiskeilta ja satunnaiselta altistumiselta vedelle. Tämä tekee kaiuttimesta käytännöllisen uima-altaan reunalle, rannalle, puutarhaan tai sään muuttuessa nopeasti.
5200 mAh akku tarjoaa jopa 14 tuntia toistoa, tai jopa 10 tuntia, kun RGB-valaistus on päällä. Lataus tapahtuu USB-C:n kautta ja kestää noin 3 tuntia.
Entistä suurempaan ääneen kaksi QCY SP7 -kaiutinta voidaan liittää yhteen True Wireless Stereo -toiminnolla. Silloin saat voimakkaamman stereokokemuksen jopa 80 W yhdistetyllä teholla. Kaiutin tukee myös Bluetooth 5.4:ää ja toistoa TF-kortilta, mikä mahdollistaa joustavan käytön ilman, että olet sidottu yhteen äänilähteeseen.
Sisäänrakennettu ENC-mikrofoni auttaa selkeyttämään puheluita, ja ohjauspaneeli tekee äänenvoimakkuuden säätämisestä, kappaleen vaihdosta, puheluihin vastaamisesta ja ääniassistentin aktivoimisesta helppoa. Kannettavassa koossa, alumiinisella kiinnikkeellä ja punotulla hihnalla kaiutin on helppo ottaa mukaan.
Pakkauksen sisältö:
Kaiutin on suunniteltu täyttämään suurempia tiloja äänellä ja voi saavuttaa jopa 105 dB. Kaksi tehokasta bassoelementtiä tuottavat täyteläisen äänen selkeällä voimalla, kun taas silk dome -diskantit auttavat vähentämään säröä ja antavat selkeämmän äänen myös korkeammalla äänenvoimakkuudella.
Erillisellä bass boost -tilalla voit vahvistaa bassoa yhdellä painalluksella. Se tekee musiikista intensiivisempää ja sopii erityisesti, kun haluat lisää iskuvoimaa rytmiin. Dynaamisessa RGB-valaistuksessa on jopa 15 valoefektiä ja sitä voi ohjata QCY-sovelluksella, jossa voit myös mukauttaa asetuksia tarpeen mukaan.
QCY SP7 on IPX7-luokiteltu, siinä on hydrofobinen pinnoite ja tiivistetty kotelo, jotka suojaavat vesiroiskeilta ja satunnaiselta altistumiselta vedelle. Tämä tekee kaiuttimesta käytännöllisen uima-altaan reunalle, rannalle, puutarhaan tai sään muuttuessa nopeasti.
5200 mAh akku tarjoaa jopa 14 tuntia toistoa, tai jopa 10 tuntia, kun RGB-valaistus on päällä. Lataus tapahtuu USB-C:n kautta ja kestää noin 3 tuntia.
Entistä suurempaan ääneen kaksi QCY SP7 -kaiutinta voidaan liittää yhteen True Wireless Stereo -toiminnolla. Silloin saat voimakkaamman stereokokemuksen jopa 80 W yhdistetyllä teholla. Kaiutin tukee myös Bluetooth 5.4:ää ja toistoa TF-kortilta, mikä mahdollistaa joustavan käytön ilman, että olet sidottu yhteen äänilähteeseen.
Sisäänrakennettu ENC-mikrofoni auttaa selkeyttämään puheluita, ja ohjauspaneeli tekee äänenvoimakkuuden säätämisestä, kappaleen vaihdosta, puheluihin vastaamisesta ja ääniassistentin aktivoimisesta helppoa. Kannettavassa koossa, alumiinisella kiinnikkeellä ja punotulla hihnalla kaiutin on helppo ottaa mukaan.
Pakkauksen sisältö:
- Langaton kaiutin
- USB-C-latauskaapeli
- Käyttöopas
- Jopa 40 W tehoa ja maksimiäänenvoimakkuus 105 dB
- RGB-valaistus, jossa jopa 15 valoefektiä
- IPX7-luokitus vedenkestolle
- Jopa 14 tuntia toistoa
- Bluetooth 5.4, TF-kortti ja TWS-tuki
| Sopii: | iOS, Android |
| Väri: | Musta |
| Valmistaja: | QCY |
| Malli: | SP7 |
| Bluetooth-versio: | 5.4 |
| Langaton kantama: | 10 m |
| Vedenkestävyys: | IPX7 |
| Äänitulo: | Bluetooth, TF-kortti |
| Toistotila: | Bluetooth, TF-kortti, TWS |
| Äänimuodot: | MP3, WMA, WAV |
| Akkukapasiteetti: | 3,6 V 2600 mAh x2 |
| Akku tyyppi: | Litiumioni |
| Toistoaika: | Jopa 14 tuntia, jopa 10 tuntia RGB päällä |
| Latausaika: | Noin 3 tuntia |
| Latausportti: | USB-C |
| Taajuusalue: | 90 Hz - 20 kHz |
| Teho: | 10 W + 30 W |
| Maksimiteho: | 20 W + 60 W |
| SNR: | 85 dB |
| Merkki-virta: | DC 5 V/2 A |
| Profiilit: | HFP, A2DP, AVRCP, AVDTP, RFCOMM, PNP, SPP |
| Mitat: | 218,42 x 86,75 x 85,85 mm |
| Paino: | 0,739 kg |
Arvostelut (0):
Kirjoita arvostelu
Löytyy seuraavista kategorioista:
Attribuutti
| Bluetooth: | Kyllä |
| Teho: | 40 W |
| Väri: | Sininen, Vihreä, Punainen, Musta |
| Mikrofoni: | Kyllä |
| RGB: | Kyllä |
| Ulkokäyttöön: | Kyllä |
| Vedenpitävä: | Kyllä |
| Paino: | 739 g |
| Wifi: | Ei |